Jesienny Międzynarodowy Turniej Łuczniczy o „Puchar Lajkonika” – Kraków, 20.09.2014 r.

 

KRAKOWSKI LAJKONIK W ZIMNIE I DESZCZU
Miniona sobota, 20 września to czas, w którym przeprowadzono jeden z ostatnich sprawdzianów umiejętności strzeleckich na tzw. torach otwartych w mijającym sezonie dla najmłodszych łuczniczek i łuczników z klubów sportowych z całego kraju. Tym razem w szranki Międzynarodowego Jesiennego Turnieju Łuczniczego o „Puchar Lajkonika” stanęło ponad 230 zawodników w kilku kategoriach wiekowych, w tym także z Czech oraz z Ukrainy. UKS „GROT” wystawił skromną liczebnie reprezentację w składzie: Justyna Wyciślik, Julia Mróz, Arkadiusz Mróz, Szymon Wójcik oraz Franciszek Chodacki. Niestety dla wszystkich startujących, panujący chłód i obficie padający deszcz utrudniały, jak tylko mogły uzyskiwanie dobrych rezultatów. Pomimo niesprzyjającej aury, nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie do końca i zakończyli Turniej, osiągając następujące lokaty:
> Justyna Wyciślik (kat. „Młodziczka”) – 7 miejsce , dzięki zdobyciu 649 pkt. (320 pkt. na odległości 40m. oraz 329 pkt. na odległości 20m.).
> Julia Mróz (kat. „Dzieci młodsze / dziewczynki”) – 29 pozycja (łącznie 205 pkt. na odległości 10m.+5m.).
> Arkadiusz Mróz (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – 44 miejsce (łącznie 222 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m.).
> Szymon Wójcik (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – 46 miejsce (łącznie 217 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m.).
> Franciszek Chodacki (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – 50 miejsce (łącznie 190 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m.).
Analizując ilość zdobytych punktów oraz zajęte miejsca, należy zwrócić uwagę na fakt, iż poza doświadczoną już na wielu turniejach Justyną Wyciślik, pozostała czwórka reprezentantów UKS „GROT” to absolutni debiutanci na zawodach, którzy są na samym początku swojej przygody z łucznictwem.

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)