Jesienny Międzynarodowy Turniej Łuczniczy o „Puchar Lajkonika” – Kraków, 20.09.2014 r.

 

KRAKOWSKI LAJKONIK W ZIMNIE I DESZCZU
Miniona sobota, 20 września to czas, w którym przeprowadzono jeden z ostatnich sprawdzianów umiejętności strzeleckich na tzw. torach otwartych w mijającym sezonie dla najmłodszych łuczniczek i łuczników z klubów sportowych z całego kraju. Tym razem w szranki Międzynarodowego Jesiennego Turnieju Łuczniczego o „Puchar Lajkonika” stanęło ponad 230 zawodników w kilku kategoriach wiekowych, w tym także z Czech oraz z Ukrainy. UKS „GROT” wystawił skromną liczebnie reprezentację w składzie: Justyna Wyciślik, Julia Mróz, Arkadiusz Mróz, Szymon Wójcik oraz Franciszek Chodacki. Niestety dla wszystkich startujących, panujący chłód i obficie padający deszcz utrudniały, jak tylko mogły uzyskiwanie dobrych rezultatów. Pomimo niesprzyjającej aury, nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie do końca i zakończyli Turniej, osiągając następujące lokaty:
> Justyna Wyciślik (kat. „Młodziczka”) – 7 miejsce , dzięki zdobyciu 649 pkt. (320 pkt. na odległości 40m. oraz 329 pkt. na odległości 20m.).
> Julia Mróz (kat. „Dzieci młodsze / dziewczynki”) – 29 pozycja (łącznie 205 pkt. na odległości 10m.+5m.).
> Arkadiusz Mróz (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – 44 miejsce (łącznie 222 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m.).
> Szymon Wójcik (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – 46 miejsce (łącznie 217 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m.).
> Franciszek Chodacki (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – 50 miejsce (łącznie 190 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m.).
Analizując ilość zdobytych punktów oraz zajęte miejsca, należy zwrócić uwagę na fakt, iż poza doświadczoną już na wielu turniejach Justyną Wyciślik, pozostała czwórka reprezentantów UKS „GROT” to absolutni debiutanci na zawodach, którzy są na samym początku swojej przygody z łucznictwem.

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)