Jesienny Międzynarodowy Turniej Łuczniczy o „Puchar Lajkonika” – Kraków, 20.09.2014 r.

 

KRAKOWSKI LAJKONIK W ZIMNIE I DESZCZU
Miniona sobota, 20 września to czas, w którym przeprowadzono jeden z ostatnich sprawdzianów umiejętności strzeleckich na tzw. torach otwartych w mijającym sezonie dla najmłodszych łuczniczek i łuczników z klubów sportowych z całego kraju. Tym razem w szranki Międzynarodowego Jesiennego Turnieju Łuczniczego o „Puchar Lajkonika” stanęło ponad 230 zawodników w kilku kategoriach wiekowych, w tym także z Czech oraz z Ukrainy. UKS „GROT” wystawił skromną liczebnie reprezentację w składzie: Justyna Wyciślik, Julia Mróz, Arkadiusz Mróz, Szymon Wójcik oraz Franciszek Chodacki. Niestety dla wszystkich startujących, panujący chłód i obficie padający deszcz utrudniały, jak tylko mogły uzyskiwanie dobrych rezultatów. Pomimo niesprzyjającej aury, nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie do końca i zakończyli Turniej, osiągając następujące lokaty:
> Justyna Wyciślik (kat. „Młodziczka”) – 7 miejsce , dzięki zdobyciu 649 pkt. (320 pkt. na odległości 40m. oraz 329 pkt. na odległości 20m.).
> Julia Mróz (kat. „Dzieci młodsze / dziewczynki”) – 29 pozycja (łącznie 205 pkt. na odległości 10m.+5m.).
> Arkadiusz Mróz (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – 44 miejsce (łącznie 222 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m.).
> Szymon Wójcik (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – 46 miejsce (łącznie 217 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m.).
> Franciszek Chodacki (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – 50 miejsce (łącznie 190 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m.).
Analizując ilość zdobytych punktów oraz zajęte miejsca, należy zwrócić uwagę na fakt, iż poza doświadczoną już na wielu turniejach Justyną Wyciślik, pozostała czwórka reprezentantów UKS „GROT” to absolutni debiutanci na zawodach, którzy są na samym początku swojej przygody z łucznictwem.

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Turniej Mikołajkowy – Legnica 4/12/2022r

Dzisiaj w Legnicy rywalizowaliśmy w kategorii open, po kwalifikacjach odbyły się pojedynki od 1/8

4 grudnia 2022 Czytaj więcej

Turniej Mikołajkowy – Legnica 3/12/2022r

Start w Turnieju Mikołajkowym w Legnicy to już taka nasza grudniowa tradycja.

3 grudnia 2022 Czytaj więcej

Nasi zawodnicy w Kadrze Narodowej

Polski Związek Łuczniczy ogłosił skład Kadry Narodowej na I półrocze 2023r. W składzie znalazło się 7-mioro naszych zawodników!

2 grudnia 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)