IV Runda Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorów Młodszych – Żywiec, 20.09.2014 r.

 

KOLEJNY UDANY WYSTĘP JUNIORÓW MŁODSZYCH UKS „GROT” – ZWYCIĘSTWO MATEUSZA PORĘBSKIEGO
Jednocześnie i równolegle w czterech miastach odbyły się zawody ostatniej w tym roku, IV Rundy Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych. Młodzi zawodnicy UKS „GROT” wystartowali w edycji przeprowadzonej na torach łuczniczych „Łucznika” w Żywcu. Klimat beskidzkiego podgórza, urocze okoliczności przyrody oraz jak zawsze doskonały, choć też, jak zwykle nietypowy sposób organizacji żywieckich zawodów (na który z całą pewnością duży wpływ wywiera zawsze najgłówniejszy trener kadry PZŁUCZ., p. Jan Lach) spowodował, że senna początkowo atmosfera stawała się z upływem czasu jeszcze bardziej senna, zwłaszcza iż młodzi „Grotowcy” czekali na start w swojej kategorii wiekowej tylko 6 godzin. Było to spowodowane tym, iż organizator zawodów postanowił zmienić od tak sobie Program Zawodów (dostępny i zatwierdzony w pierwotnej wersji na oficjalnej stronie PZŁUCZ.), nie informując o tym wcześniej nikogo z zainteresowanych (np. ekip z miast, które zdecydowały się na przyjazd do Żywca). Po dokonanych zmianach Programu Zawodów okazało się, że od rana będą ze sobą rywalizować wyłącznie kategorie seniorskie i juniorskie, choć trzeba przyznać, że do startu dopuszczono także pojedyncze, wyselekcjonowane juniorki młodsze i juniorów młodszych. Od razu zaznaczamy, że warunki przeprowadzenia selekcji nie były znane.
Te juniorki młodsze i ich rocznikowi koledzy, którzy nie dostąpili zaszczytu pozytywnej selekcji, spędzali czas w sielskiej atmosferze, kontemplując uroki rozkopanego placu budowy. Trzeba jednak sprawiedliwie przyznać, iż „Organizator” wykazał ludzki odruch i łaskawie zgodził się na ich pobyt na terenie trwających zawodów (bo mógł ich na przykład wywalić i kazać przyjechać później), a dzięki istniejącemu zadaszeniu o solidnej konstrukcji stalowej zabezpieczył ich odrobinę przed nieprzyjemnościami aury (no, przynajmniej z jednej strony).
Około godziny 14-tej, gdy już starsze roczniki wreszcie skończyły strzelać i sobie poszły, wydano komendę o rozpoczęciu zawodów w kategorii juniorów młodszych. Pomimo tych wszystkich opisanych powyżej niesprzyjających okoliczności, narastającego znudzenia i zniechęcenia, wszyscy startujący, w tym także i nasi reprezentanci zebrali się jakoś do kupy i rozpoczęli rywalizację, w wyniku której osiągnęli zastępujące rezultaty:
Mateusz Porębski1 miejsce w ostatecznej klasyfikacji zawodów, dzięki zdobyciu łącznie 1252 pkt., w skład których weszły: 300 pkt. (odl. 70m.) + 310 pkt. (odl. 60m.) + 310 pkt. (odl. 50m.) + 332 pkt. (odl. 30m.).
Szymon Porębski3 miejsce w ostatecznej klasyfikacji zawodów, strzeliwszy kolejno: 301 pkt. (odl. 70m.) + 292 pkt. (odl. 60m.) + 282 pkt. (odl. 50m.) + 313 pkt. (odl. 30m.), co w sumie dało mu 1188 pkt.
Bartłomiej Rymarz4 miejsce w ostatecznej klasyfikacji zawodów, po zdobyciu: 264 pkt. (odl. 70m.) + 298 pkt. (odl. 60m.) + 276 pkt. (odl. 50m.) + 325 pkt. (odl. 30m.), co w sumie dało mu 1163 pkt. Należy zaznaczyć, że rezultat punktowy na odległościi 60m. jest kolejnym nowym rekordem życiowym Bartka.
Seweryn Gandor (1081 pkt.) będący aktualnie w trochę gorszej dyspozycji strzeleckiej, w ostatecznej klasyfikacji żywieckiego turnieju uplasował się pod koniec pierwszej dziesiątki, tak samo jak nasza jedyna reprezentantka wśród startujących juniorek młodszych, Patrycja Boniek (1127 pkt.).

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)