IV Runda Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorów Młodszych – Żywiec, 20.09.2014 r.

 

KOLEJNY UDANY WYSTĘP JUNIORÓW MŁODSZYCH UKS „GROT” – ZWYCIĘSTWO MATEUSZA PORĘBSKIEGO
Jednocześnie i równolegle w czterech miastach odbyły się zawody ostatniej w tym roku, IV Rundy Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych. Młodzi zawodnicy UKS „GROT” wystartowali w edycji przeprowadzonej na torach łuczniczych „Łucznika” w Żywcu. Klimat beskidzkiego podgórza, urocze okoliczności przyrody oraz jak zawsze doskonały, choć też, jak zwykle nietypowy sposób organizacji żywieckich zawodów (na który z całą pewnością duży wpływ wywiera zawsze najgłówniejszy trener kadry PZŁUCZ., p. Jan Lach) spowodował, że senna początkowo atmosfera stawała się z upływem czasu jeszcze bardziej senna, zwłaszcza iż młodzi „Grotowcy” czekali na start w swojej kategorii wiekowej tylko 6 godzin. Było to spowodowane tym, iż organizator zawodów postanowił zmienić od tak sobie Program Zawodów (dostępny i zatwierdzony w pierwotnej wersji na oficjalnej stronie PZŁUCZ.), nie informując o tym wcześniej nikogo z zainteresowanych (np. ekip z miast, które zdecydowały się na przyjazd do Żywca). Po dokonanych zmianach Programu Zawodów okazało się, że od rana będą ze sobą rywalizować wyłącznie kategorie seniorskie i juniorskie, choć trzeba przyznać, że do startu dopuszczono także pojedyncze, wyselekcjonowane juniorki młodsze i juniorów młodszych. Od razu zaznaczamy, że warunki przeprowadzenia selekcji nie były znane.
Te juniorki młodsze i ich rocznikowi koledzy, którzy nie dostąpili zaszczytu pozytywnej selekcji, spędzali czas w sielskiej atmosferze, kontemplując uroki rozkopanego placu budowy. Trzeba jednak sprawiedliwie przyznać, iż „Organizator” wykazał ludzki odruch i łaskawie zgodził się na ich pobyt na terenie trwających zawodów (bo mógł ich na przykład wywalić i kazać przyjechać później), a dzięki istniejącemu zadaszeniu o solidnej konstrukcji stalowej zabezpieczył ich odrobinę przed nieprzyjemnościami aury (no, przynajmniej z jednej strony).
Około godziny 14-tej, gdy już starsze roczniki wreszcie skończyły strzelać i sobie poszły, wydano komendę o rozpoczęciu zawodów w kategorii juniorów młodszych. Pomimo tych wszystkich opisanych powyżej niesprzyjających okoliczności, narastającego znudzenia i zniechęcenia, wszyscy startujący, w tym także i nasi reprezentanci zebrali się jakoś do kupy i rozpoczęli rywalizację, w wyniku której osiągnęli zastępujące rezultaty:
Mateusz Porębski1 miejsce w ostatecznej klasyfikacji zawodów, dzięki zdobyciu łącznie 1252 pkt., w skład których weszły: 300 pkt. (odl. 70m.) + 310 pkt. (odl. 60m.) + 310 pkt. (odl. 50m.) + 332 pkt. (odl. 30m.).
Szymon Porębski3 miejsce w ostatecznej klasyfikacji zawodów, strzeliwszy kolejno: 301 pkt. (odl. 70m.) + 292 pkt. (odl. 60m.) + 282 pkt. (odl. 50m.) + 313 pkt. (odl. 30m.), co w sumie dało mu 1188 pkt.
Bartłomiej Rymarz4 miejsce w ostatecznej klasyfikacji zawodów, po zdobyciu: 264 pkt. (odl. 70m.) + 298 pkt. (odl. 60m.) + 276 pkt. (odl. 50m.) + 325 pkt. (odl. 30m.), co w sumie dało mu 1163 pkt. Należy zaznaczyć, że rezultat punktowy na odległościi 60m. jest kolejnym nowym rekordem życiowym Bartka.
Seweryn Gandor (1081 pkt.) będący aktualnie w trochę gorszej dyspozycji strzeleckiej, w ostatecznej klasyfikacji żywieckiego turnieju uplasował się pod koniec pierwszej dziesiątki, tak samo jak nasza jedyna reprezentantka wśród startujących juniorek młodszych, Patrycja Boniek (1127 pkt.).

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)