IV Mistrzostwa Polski w Łucznictwie 3D WA – Rybnik, 20.08.2016 r.

MIEJSCA NA PODIUM DLA ZAWODNICZEK UKS „GROT” RUDA ŚLĄSKA W IV MISTRZOSTWACH POLSKI W ŁUCZNICTWIE 3D WA!
Jak już kiedyś pisaliśmy, osobnicy trenujący łucznictwo są ogólnie trochę jakby dziwni, żeby nie napisać inni. W sobotę, 20 sierpnia br., ci najbardziej dziwni z dziwnych przyjechali do Rybnika (!), czyli jakby do siebie, by wystartować w IV Mistrzostwach Polski w Łucznictwie 3D WA. Jak już także pisaliśmy, łucznicza konkurencja 3D WA polega na tym, że wszyscy startujący zawodnicy łażą po lesie i udają, że strzelają do zwierząt. Znaczy, że niby na nie polują. Strzelanie i polowanie jest o tyle ułatwione, że to co robi za zwierzęta jest na trwałe przymocowane do ziemi lub innych elementów infrastruktury, a więc raczej nieruszające się. Ale i tak jest fajnie, bo przecież w lesie zawsze można załapać kleszcza albo inne robactwo, a wtedy z wyciąganiem tego paskudztwa ze skóry jest mnóstwo zabawy. W każdym razie, ekipa UKS „GROT” Ruda Śląska też w Rybniku była i polowała. Strzelała, znaczy. Wystartowało pięcioro naszych reprezentantów, z grona których po najlepsze lokaty sięgnęła ich żeńska część, zdobywając:
> Anna Schramm-Dubiel – 2 miejsce w kategorii „compound – seniorka”, wywalczając tytuł I-szej Wicemistrzyni Polski,
> Paulina Drozd – 3 miejsce w kategorii „compound – seniorka”, wywalczając tytuł II-giej Wicemistrzyni Polski.
Mężczyźni też starali się jak mogli, ale tym razem musieli pogodzić się z:
> Igor Chudy – 18 miejscem w kategorii „compound – senior”,
> Stefan Rogoziński – 19 miejscem w kategorii „compound – senior”,
> Krzysztof Drozd – 21 miejscem w kategorii „compound – senior”.

Równolegle do zawodów rangi Mistrzostw Polski 3D WA, odbyły się również zawody pn. „Poland Open 3D WA”, w których wystartowali wszyscy ci zawodnicy, którzy z różnych powodów nie mogli lub nie chcieli rywalizować w turnieju mistrzowskim. W „Poland Open” wystartował jeden z najmłodszych zawodników UKS „Grot” Ruda Śląska, Aleks Chudy, wygrywając rywalizację w kategorii „barebow – dzieci”.
GRATULUJEMY!

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)