III Runda Pucharu Polski FIELD WA – Bytom, 09.08.2014 r.

FINAŁOWA RUNDA PUCHARU POLSKI FIELD WA BOGATA W TROFEA DLA ZAWODNIKÓW UKS „GROT”
Rekordowa frekwencja (blisko 100 zawodników, w tym sama ekstra-śmietanka, czyli reprezentanci Polski na Mistrzostwa Świata w Łucznictwie Terenowym FIELD WA w Chorwacji), upał, duchota, panoszące się wszem i wobec owady rozmaitych gabarytów oraz kształtów cechowały finałową, III Rundę Pucharu Polski w łucznictwie terenowym FIELD. Krótka lecz bardzo urozmaicona trasa zlokalizowana w malowniczym terenie leśnym Bytomia – Stolarzowic również nie ułatwiała zadania startującym zawodnikom. Tym większe słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom, w tym także reprezentantom naszego klubu, w większości kończącym zawody na czołowych miejscach w ostatecznych klasyfikacjach poszczególnych kategorii sprzętowo – wiekowych. I tak:
W kategorii „łuk klasyczny – kadetka” pierwsze miejsce zajęła Patrycja Boniek,a trzecią lokatę wywalczyła Justyna Wyciślik.

Kategorię „łuk klasyczny – kadet” zdominował Bartłomiej „Dzika Lama” Rymarz, natomiast Sebastian Ziętek musiał tym razem zadowolić się 2 pozycją.
W kategorii „łuk klasyczny – junior”, kolejne pewne zwycięstwo odniósł Mateusz Porębski pokonując swojego brata Szymona. Dodajmy, iż obaj nasi zawodnicy w sposób bezapelacyjny i wyraźny pozostawili w pokonanym polu członków reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata FIELD wytypowanych przez Polski Związek Łuczniczy: Pawła Czyża i Kacpra Bizonia. Nasz trzeci zawodnik startujący tej kategorii Seweryn „Maczeta” Gandor zajął 5 lokatę.
W kategorii „łuk bloczkowy – junior” już po raz kolejny bezkonkurencyjnym okazał się być Paweł Wichary.
Agnieszka Taras, nasza jedyna reprezentantka w kategorii „łuk klasyczny – seniorka” do samego końca zawodów toczyła pasjonujący pojedynek o pierwsze miejsce. Ostatecznie musiała uznać wyższość swojej rywalki, ciesząc się przez łzy z miejsca na 2 stopniu podium.
Reprezentujący nasz klub zawodnicy w kategorii „łuk klasyczny – senior” musieli tym razem zadowolić się lokatami poza podium, minimalnie ulegając startującym w zawodach członkom kadry narodowej FIELD na Mistrzostwa Świata. Najbardziej niewdzięczną dla sportowców, bo 4 lokatę zajął Adam Ścibski, a o jedno oczko niżej sklasyfikowano Romana „Młodszego Kolegę” Franika. W tejże samej kategorii Tomasz Nazim zajął 13 pozycję, natomiast Maciej Gnacy był ostatecznie 16-ty.
Niezły występ w kategorii „łuk bloczkowy – senior” zanotował na swoim koncie Adam Stolorz, klasyfikując się ostatecznie na wysokiej, 6 pozycji. Dwaj pozostali reprezentanci UKS „GROT” startujący w tej samej kategorii zajęli odpowiednio: Paweł „Pablo” Tobijański – 10 miejsce, Paweł „Łubudubu” Kieruzel – 12 miejsce.
Michał Kopeć i Maciej Dzikowski (kategoria „łuk bloczkowy OPEN – senior”) zostali ostatecznie sklasyfikowani na pozycji 5 oraz 6.

Po zsumowaniu wyników ze wszystkich rozegranych rund (Rybnik + Szczecin + Bytom), pucharami i okazałymi nagrodami za czołowe lokaty w generalnej klasyfikacji Pucharu Polski w Łucznictwie Terenowym FIELD WA za rok 2014 mogli cieszyć się:
Z pierwszego miejsca: Sebastian Ziętek w kategorii „łuk klasyczny – kadet” oraz Roman „Młodszy Kolega” Franik w kategorii „łuk klasyczny – senior”,
Drugą lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski odnotowała Agnieszka Taras w kategorii „łuk klasyczny – seniorka”, natomiast na trzecim stopniu podium zameldowała się Patrycja Boniek w kategorii „łuk klasyczny – kadetka”, a także Michał Kopeć w kategorii „łuk bloczkowy OPEN – senior”.
Blisko podium, bo na 4 pozycji klasyfikacji generalnej Pucharu Polski swoje kategorie zakończyli: Justyna Wyciślik oraz Bartłomiej Rymarz, natomiast 5 lokaty zajęli: Adam Ścibski i Maciej Dzikowski. Maciek Gnacy został ostatecznie sklasyfikowany na pozycji 6.
Pozostali reprezentanci UKS „GROT” zajęli w ostatecznej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski dalsze lokaty lub też z różnych względów nie byli w niej ujmowani (ponieważ nie startowali we wszystkich zawodach cyklu lub też w trakcie rywalizacji startowali w różnych kategoriach sprzętowych).

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

2022 International Baltic Hit-Miss Archery Tournament – Śladami Rybaka – Police, 29-31 sierpnia.

Jeżeli istniałyby warsztaty z organizowania zawodów – to „Defmar” Police powinni je prowadzić! Marek Stemplowski, Katarzyna Chmielewska – chylimy czoła przed Wami – tak powinny wyglądać każde zawody rangi mistrzowskiej!

1 sierpnia 2022 Czytaj więcej

LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów – Łódź, 22-24 lipiec 2022r.

Na trwających w Łodzi Mistrzostwach Polski Juniorów nasz zawodnik Adrian Szłapak świetnie zaprezentował się w kwalifikacjach strzelając 614 pkt i zajmując 8 m-ce, co daje awans do 1/16 finału!

23 lipca 2022 Czytaj więcej

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kraków, 14-17 lipca 2022r.

Nasza drużyna kadetów w składzie: Jakub Sroka, Łukasz Patlewicz, Szymon Czarnik, Stanisław Sypion z tytułem Drużynowych Wicemistrzów OOM!!!

17 lipca 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)