III Runda Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych Juniorów młodszych – Kraków, 06.06.2015 r.

2 MIEJSCE MATEUSZA PORĘBSKIEGO W KRAKOWIE.
Czteroosobowa reprezentacja UKS „GROT” wystartowała w minioną sobotę w Krakowie, gdzie na torach łuczniczych „Płaszowianki” przeprowadzono jedną z edycji zawodów rangi III Rundy Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych seniorów, juniorów i juniorów młodszych (Tzw. OTK 2015 – pozostałe edycje III Rundy to: Kołobrzeg, Nowa Ruda, Zgierz). Stały skład zawodniczy, czyli Patrycja Boniek, Karolina Skawińska i Mateusz Porębski, został wzbogacony o Martę Karasińską, debiutującą na tzw. łuczniczych torach otwartych.

Niezłą dyspozycję strzelecką potwierdził Mateusz Porębski, który już trzeci raz pod rząd w tym roku uplasował się ostatecznie na „ulubionej” przez siebie, drugiej pozycji. Osiągnął to dzięki zdobyciu ogółem 1242 pkt., w skład których weszły: 307 pkt. (odl. 70m.) + 330 pkt.* (odl. 60m.) + 283 pkt. (odl. 50m.) + 322 pkt. (odl. 30m.). W jego przypadku, warto zwrócić uwagę na bardzo wysoki rezultat punktowy osiągnięty na odległości 60m.

O miłą niespodziankę postarała się debiutantka Marta Karasińska, która z trójki naszych kadetek osiągnęła najlepszy rezultat po strzeleniu kolejno: 244 pkt.* (odl. 60m.) + 257 pkt.* (odl. 50m.) + 260 pkt.* (odl. 40m.) + 279 pkt.* (odl. 30m.), co łącznie przełożyło się na 1040 pkt.* i dało jej ostatecznie 16 lokatę w klasyfikacji turnieju.

O jedno oczko niżej (17 pozycja) w ostatecznej klasyfikacji zawodów wylądowała Karolina Skawińska osiągając: 257 pkt.* (odl. 60m.) + 275 pkt. (odl. 50m.) + 235 pkt. (odl. 40m.) + 266 pkt. (odl. 30m.), co w sumie złożyło się na 1033 pkt.

Zdecydowanie poniżej oczekiwań wystartowała tym razem Patrycja Boniek, kończąc zawody na odległym, 19 miejscu. Ogółem zdobyła 962 pkt. [258 pkt. (odl. 60m.) + 211 pkt. (odl. 50m.) + 252 pkt. (odl. 40m.) + 241 pkt. (odl. 30m.)].

(*) – rekord życiowy.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)