II Runda Pucharu Polski FIELD WA – Szczecin, 13-15.06.2014 r.

 

UKS „GROT” NA MEDAL(E) w SZCZECINIE
Prawie czterodniowa wyprawa do Szczecina na zawody łucznicze rangi II Rundy Pucharu Polski w Łucznictwie terenowym FIELD okazała się dla reprezentantów UKS „GROT” kolejnym udanym i owocnym w medale startem. Zmienna aura, wyjątkowo trudna trasa skomponowana bardziej pod dorosłych „bloczkowców”, a nie pod łuczników strzelających z łuków klasycznych nie przeszkodziła naszym reprezentantom w sięgnięciu po zwycięstwa lub czołowe lokaty w klasyfikacji zawodów. Pierwsze miejsca zajęli:
Patrycja Boniek w kategorii „łuk klasyczny – kadetka”, Sebastian Ziętek w kategorii „łuk klasyczny – kadet”, Mateusz Porębski w kategorii „łuk klasyczny – junior”, Paweł Wichary w kategorii „łuk bloczkowy – junior”, Szymon Porębski w kategorii „łuk instynktowny – junior”.
Drugie lokaty zajęli: Justyna Wyciślik w kategorii „łuk klasyczny – kadetka”, Agnieszka Taras w kategorii „łuk klasyczny – seniorka”, Seweryn Gandor w kategorii „łuk klasyczny – junior”, Roman „Młodszy Kolega” Franik w kategorii „łuk klasyczny – senior”.
Niezłym, 5 miejscem swój występ w zawodach zakończył Maciej Gnacy, startujący w kategorii „łuk klasyczny – senior”.
Nieco gorzej wypadły nasze dwa dorosłe Pawły, którzy startowali w najsilniejszej i najliczniej obsadzonej kategorii „łuk bloczkowy – senior”, ostatecznie sklasyfikowani na: 14 miejsce – Paweł „Pablo” Tobijański, 15 pozycja – Paweł „Łubudubu” Kieruzel.
Reasumując… z przytoczonych powyżej lokat, a także biorąc pod uwagę inne szczegóły, o których trudno byłoby się rozpisywać w tym miejscu, już sam przejazd na teren zawodów w gronie coraz mocniej (z każdym przejechanym kilometrem) zintegrowanych zawodników, trenerów i działaczy z czterech zaprzyjaźnionych śląskich klubów łuczniczych, jak również cały pobyt w Szczecinie były bardzo udanym i ciekawym eksperymentem, zarówno pod względem sportowym, jak i logistyczno – organizacyjnym.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

2022 International Baltic Hit-Miss Archery Tournament – Śladami Rybaka – Police, 29-31 sierpnia.

Jeżeli istniałyby warsztaty z organizowania zawodów – to „Defmar” Police powinni je prowadzić! Marek Stemplowski, Katarzyna Chmielewska – chylimy czoła przed Wami – tak powinny wyglądać każde zawody rangi mistrzowskiej!

1 sierpnia 2022 Czytaj więcej

LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów – Łódź, 22-24 lipiec 2022r.

Na trwających w Łodzi Mistrzostwach Polski Juniorów nasz zawodnik Adrian Szłapak świetnie zaprezentował się w kwalifikacjach strzelając 614 pkt i zajmując 8 m-ce, co daje awans do 1/16 finału!

23 lipca 2022 Czytaj więcej

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kraków, 14-17 lipca 2022r.

Nasza drużyna kadetów w składzie: Jakub Sroka, Łukasz Patlewicz, Szymon Czarnik, Stanisław Sypion z tytułem Drużynowych Wicemistrzów OOM!!!

17 lipca 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)