II Runda Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych Juniorów młodszych – Dąbrowa Tarnowska, 16.05.2015 r.

UDANY WYSTĘP JUNIORÓW UKS „GROT” W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ
Stadion miejski w Dąbrowie Tarnowskiej zamienił się w miniony weekend w jedną z aren zawodów łuczniczych II Rundy Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych seniorów, juniorów i juniorów młodszych. W zawodach, wystartowała trójka reprezentantów UKS „GROT” w składzie: Patrycja Boniek, Karolina Skawińska i Mateusz Porębski, którzy w silnej i licznej konkurencji pokazali się z dobrej strony.

Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował Mateusz Porębski, który dzięki zdobyciu kolejno: 303 pkt. (odl. 70m.) + 316 pkt. (odl. 60m.) + 304 pkt. (odl. 50m.) + 337 pkt. (odl. 30m.), tj. łącznie 1260 pkt., w ostatecznej klasyfikacji zawodów zajął 2 miejsce.

Kolejny już raz w tym roku, po dobrą końcową lokatę sięgnęła Patrycja Boniek, która wystrzelała: 291 pkt. (odl. 60m.) + 301 pkt.* (odl. 50m.) + 283 pkt. (odl. 40m.) + 327 pkt.* (odl. 30m.), co ogółem dało jej nowy rekord życiowy w postaci 1202 pkt. i przełożyło się na 6 pozycję w końcowej klasyfikacji turnieju.
Przyzwoity start na swoim koncie zanotowała Karolina Skawińska, która zdobyła łącznie 1071 pkt., w skład których weszły: 233 pkt. (odl. 60m.) + 285 pkt.* (odl. 50m.) + 258 pkt. (odl. 40m.) + 295 pkt.* (odl. 30m.), dzięki czemu ostatecznie została sklasyfikowana pod koniec drugiej dziesiątki.

Warto dodać, iż po zsumowaniu rezultatów z czterech miejsc, w których prawie jednocześnie rozgrywano zawody II Rundy OTK (Brzoza, Dąbrowa Tarnowska, Kielce, Wrocław), punktowy wynik Mateusza daje mu 3 lokatę, natomiast Patrycję klasyfikuje na początku drugiej dziesiątki zbiorczego zestawienia.
(*) – rekord życiowy.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)