II Runda Halowego Pucharu Polski w łucznictwie nieolimpijskim – Wola Więcławska.

W II Rundzie I Otwartego Halowego Pucharu Polski w Łucznictwie Nieolimpijskim (Wola Więcławska), w kategorii sprzętowej Barebow wśród Seniorów, nasz zawodnik Rafał Czapaj zajął 2 miejsce z wynikiem 484 punktów (251+233)! Nie ma jeszcze rankingu po dwóch rundach, ale wszystko wskazuje na to, ze Rafał powinien w nim prowadzić po zwycięstwie w Starachowicach i 2-gim m-cu w Woli Więcławskiej, tym bardziej, że do zakończenia cyklu pozostał już tylko jeden turniej.

W Prudniku z kolei zakończył się I Turniej Kwalifikacyjny w łucznictwie klasycznym, do udziału w zawodach międzynarodowych 2023.
Wystartować w zawodach mogli wyłącznie zawodnicy Kadry Narodowej seniorów, 6 osób z Kadry juniorskiej i młodzieżowej, oraz zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie uzyskali wyniki w Rundzie 70m powyżej 620pkt. wśród mężczyzn i 600pkt. wśród kobiet.
Nasz junior Jakub Sroka spełniał te kryteria i wystartował w tych zawodach. Niestety strzelony przez Kubę wynik był zbyt niski, aby zakwalifikować się do kolejnego turnieju, do którego dostała się tylko najlepsza 16-tka. Ale jak to mówią: „Kto nie ryzykuje – szampana nie pije”😉, także brawa za ambicję dla naszego młodego zawodnika!
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)