II Runda Halowego Pucharu Polski w łucznictwie nieolimpijskim – Wola Więcławska.

W II Rundzie I Otwartego Halowego Pucharu Polski w Łucznictwie Nieolimpijskim (Wola Więcławska), w kategorii sprzętowej Barebow wśród Seniorów, nasz zawodnik Rafał Czapaj zajął 2 miejsce z wynikiem 484 punktów (251+233)! Nie ma jeszcze rankingu po dwóch rundach, ale wszystko wskazuje na to, ze Rafał powinien w nim prowadzić po zwycięstwie w Starachowicach i 2-gim m-cu w Woli Więcławskiej, tym bardziej, że do zakończenia cyklu pozostał już tylko jeden turniej.

W Prudniku z kolei zakończył się I Turniej Kwalifikacyjny w łucznictwie klasycznym, do udziału w zawodach międzynarodowych 2023.
Wystartować w zawodach mogli wyłącznie zawodnicy Kadry Narodowej seniorów, 6 osób z Kadry juniorskiej i młodzieżowej, oraz zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie uzyskali wyniki w Rundzie 70m powyżej 620pkt. wśród mężczyzn i 600pkt. wśród kobiet.
Nasz junior Jakub Sroka spełniał te kryteria i wystartował w tych zawodach. Niestety strzelony przez Kubę wynik był zbyt niski, aby zakwalifikować się do kolejnego turnieju, do którego dostała się tylko najlepsza 16-tka. Ale jak to mówią: „Kto nie ryzykuje – szampana nie pije”😉, także brawa za ambicję dla naszego młodego zawodnika!
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)