II Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów Młodszych – Wrocław, 07.06.2014 r.

2 MIEJSCE MATEUSZA PORĘBSKIEGO.
Dokładnie w tym samym czasie, gdy młodziczki i młodzicy podziwiali uroki Zabierzowa, skromna, okrojona do dwóch osób reprezentacja juniorów młodszych UKS „Grot” udała się do Wrocławia, gdzie wystartowała w II Rundzie Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych (wysoka temperatura, upalne słońce oraz silny porywisty wiatr wiejący ze zmiennych kierunków) obaj nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, kończąc zawody w czołówce klasyfikacji.
Mateusz Porębski już po raz kolejny w tym roku zameldował się na podium zawodów, kończąc je na drugim miejscu. Osiągnął to dzięki zdobyciu ogółem 1194 pkt., w skład których weszły: 280 pkt. (odległość 70m.) + 302 pkt. (odległość 60m.) + 290 pkt. (odległość 50m.) + 322 pkt. (odległość 30m.).
Seweryn Gandor nie chciał być wiele gorszy i w ostatecznej klasyfikacji wrocławskiego turnieju uplasował się na niezłej 8 pozycji, strzelając kolejno: 281 pkt. (odległość 70m.) + 280 pkt. (odległość 60m.) + 254 pkt. (odległość 50m.) + 312 pkt. (odległość 30m.), czyli łącznie 1127 pkt. Dodajmy w tym miejscu, że rezultaty punktowe na odległościach 70m. i 30m., jak również w całej rundzie FITA są nowymi rekordami życiowymi Seweryna.

Wyczerpując temat II Rundy Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych dodajmy, iż w rozegranych równolegle zawodach w Kielcach, w gronie seniorów wystartował Adam Ścibski, kończąc je na 19 pozycji, dzięki zdobyciu łącznie 1133 pkt. (224 pkt. na odległ. 90m. + 267 pkt. na odległ. 70m. + 301 pkt. na odległ. 50m. + 333 pkt. na odległ. 30m.).

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)