II Mistrzostwa Śląska w Łucznictwie – Stolarzowice 2020.

Natalia Lepa i Adrian Szłapak – Mistrzami Śląska 2020!
W tegorocznych Mistrzostwach Śląska wzięło udział 10-ro naszych reprezentantów: 8-ro kadetów w kategorii łuków klasycznych i 2- ch seniorów w kategorii łuków bloczkowych. Zarówno klasycy jak i bloczkowcy strzelali 2 rundy kwalifikacyjne , łuki klasyczne z 60 metrów, bloczki zaś z 50 metrów.
Wyniki kwalifikacji były jednocześnie wynikami IX Klubowego Turnieju Łuczniczego LKS Tempo Stolarzowice. Wśród kadetek pewnie zwyciężyła Natalia Lepa – strzelając swój nowy rekord życiowy – 609 pkt – tym cenniejszy, bo strzelony w trudnych warunkach pogodowych (silny, porywisty wiatr). Wśród kadetów najlepszy był Jakub Sroka – 589 pkt. W kategorii bloczków zwyciężył również nasz zawodnik – Rafał Sporek.
W ramach klasyfikacji Mistrzostw Śląska rozegrano rundę eliminacyjną. Pojedynki przyniosły pewne ciekawe przetasowania i były nie lada sprawdzianem mocnej psychiki i umiejętności strzelania przy silnym wietrze.
Mistrzynią Śląska została Natalia Lepa, obroniwszy tym samym ubiegłoroczny tytuł! Natalia pokonała w finale klubową koleżankę: Dominikę Ratyńską – od dziś Wicemistrzynię Śląska! Dramatyczny przebieg miał pojedynek o 3 miejsce, w którym spotkały się Dominika Brzezina i Marta Zielińska. Dziewczęta doprowadziły do remisu 5:5 i o zwycięstwie musiał decydować baraż, w którym obie strzeliły po 7-mce, ale 7-mka Dominiki była o 1mm bliżej centrum tarczy i przyniosła Jej tytuł II Wicemistrzyni Śląska, Marta natomiast musiała zadowolić się 4 miejscem. Marta za to została brązową medalistką z kwalifikacji.
Wśród kadetów Mistrzem Śląska został Adrian Szłapak pokonując w finale ubiegłorocznego Mistrza – Jakuba Srokę. W pojedynku o 3 miejsce zwyciężył Paweł Korzonek pokonując klubowego kolegę Mateusza Synowca.
Wielką niespodziankę w kategorii bloczków sprawił debiutant – Dominik Balint pokonując w drodze do finału zwycięzcę kwalifikacji – Rafał Sporka (obaj UKS Grot). Dominik w finale nie strzelał już tak dobrze, ale tytuł Wicemistrza Śląska na pierwszych zawodach to świetny wynik! Rafał na osłodę wygrał strzelanie specjalne, rozgrywane wśród zwycięzców kwalifikacji i zdobył tegoroczny, honorowy tytuł Wilhelma Tella.
Wyniki naszych zawodników:
IX Klubowy Turniej Łuczniczy:
Kadetki:
I m-ce – Natalia Lepa 609 pkt
II m-ce – Dominika Ratyńska 552 pkt
III m-ce – Marta Zielińska 534 pkt
IV m-ce – Dominika Brzezina 384 pkt
Kadeci:
I m-ce – Jakub Sroka 589 pkt
II m-ce – Paweł Korzonek 551 pkt
III m-ce – Adrian Szłapak 527 pkt
IV m-ce – Mateusz Synowiec 423 pkt
łuki bloczkowe:
I m-ce – Rafał Sporek
IV m-ce – Dominik Balint
II Mistrzostwa Śląska w Łucznictwie:
Kadetki:
Natalia Lepa – Mistrzyni Śląska 2020
Dominika Ratyńska – Wicemistrzyni Śląska 2020
Dominika Brzezina – II Wicemistrzyni Śląska 2020
Marta Zielińska – IV m-ce
Kadeci:
Adrian Szłapak – Mistrz Śląska 2020
Jakub Sroka – Wicemistrz Śląska 2020
Paweł Korzonek – II Wicemistrz Śląska 2020
Mateusz Synowiec – IV m-ce
łuki bloczkowe:
Dominik Balint – Wicemistrz Śląska 2020
Rafał Sporek – IV m-ce
Gratulujemy zwycięzcom! W niedzielę na starcie staną młodzicy i dzieci – po cichu liczymy na równie dobre wyniki😉🎯
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)