II Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Polowym FIELD WA – Toszek, 04.10.2014 r.

II MISTRZOSTWA POLSKI FIELD WA
Blisko 100 zawodniczek i zawodników z klubów łuczniczych z całego kraju zjechało w minioną sobotę do Toszka, aby powalczyć o tytuły Mistrzów Polski w łucznictwie polowym FIELD WA. W ich gronie nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji UKS „GROT”, której zawodnicy odegrali liczącą się rolę w końcowej klasyfikacji Zawodów. 
Rewelacyjnie dla naszych barw zakończyła się rywalizacja w kategorii „łuk klasyczny – kadetka”, w której całe podium zajęły nasze zawodniczki. Tytuł mistrzowski przypadł Patrycji Boniek,drugie miejsce wywalczyła Justyna Wyciślik, a na trzecim stopniu podium stanęła Karolina Skawińska.
Kategorię „łuk klasyczny – kadet” wygrał Marcel Pilarek, pokonując wyraźnie pozostałych konkurentów, w tym swojego klubowego kolegę Sebastiana Ziętka, który tym razem musiał usatysfakcjonować się 2 pozycją i tytułem wicemistrzowskim.
Końcowy wynik klasyfikacji w kategorii „łuk klasyczny – junior”, był powtórką z kategorii „Kadetek”, ponieważ wszystkie trzy miejsca na podium zajęli nasi reprezentanci. Trzeba jednak przyznać, że rywalizacja w tej kategorii zakończyła się niesamowitą sensacją, która wprawiła w osłupienie liczne grono kibiców obserwujących zmagania łuczników. O ogromną niespodziankę postarał się Mateusz Porębski, który po ciężkim boju pokonał swojego brata Szymona (2 lokata). Bartłomiej „Wściekła Lama” Rymarz – ogólny faworyt i wydawałoby się pewny kandydat do zwycięstwa, musiał pogodzić się z wyższością swoich ciut(kie) starszych kolegów i zadowolił się trzecim miejscem.
W kategorii „łuk bloczkowy – junior” najbardziej niewdzięczną, bo czwartą pozycję zajął Paweł Wichary.
Agnieszka Taras, nasza jedynaczka startująca w kategorii „łuk klasyczny – seniorka”, po bardzo wyrównanym boju musiała uznać wyższość swoich odwiecznych rywalek, zajmując ostatecznie także 4 lokatę.
Brązowy medal za 3 miejsce w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Polski w kategorii „łuk klasyczny – senior” odebrał Roman „Młodszy Kolega” Franik. Startujący w tej samej kategorii Tomasz Nazim zajął niezłą 9 lokatę.
Bardzo silną i wyrównaną obsadę miała kategoria „Łuk goły – senior”. Najlepszy z naszych reprezentantów Dariusz Wyciślik został sklasyfikowany na 5 pozycji, natomiast Maciej Gnacy i Daniel Gabryś zajęli miejsca odpowiednio 11 oraz 12.
Równie silną obsadę miała kategoria „łuk bloczkowy – senior”. Z dwojga naszych zawodników lepszą, 12 lokatę zajął Paweł „Pablo” Tobijański. Tylko jedno oczko niżej (13 miejsce) został sklasyfikowany absolutny debiutant w zawodach łuczniczych Tomasz Kściuk.
Po zakończeniu zawodów, wszyscy uczestnicy, jak również liczne grono obserwujących ich zmagania kibiców, z niecierpliwością i w napięciu oczekiwało ostatecznych rozstrzygnięć w klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Polski, tzw. „team mixt”*. W skład każdego ze zgłoszonych zespołów z danego klubu wchodziło po jednym z reprezentantów następujących kategorii: łuk bloczkowy + łuk klasyczny + łuk goły. Klub UKS „GROT” wystawił dwa zespoły: „team mixt1” w składzie: Mateusz Porębski, Paweł Tobijański i Dariusz Wyciślik oraz „team mixt2” w składzie: Szymon Porębski, Tomasz Kściuk oraz Maciej Gnacy. Po zsumowaniu wszystkich zdobytych punktów, radością z zajęcia drugiego miejsca i zdobycia tytułów Wicemistrzów Polski, mogli  z wszystkimi dzielić się ci pierwsi, natomiast ci drudzy z zajęcia niezłej 6 pozycji (choć wyglądało, że cieszą się mniej).

*”team mixt” - czytaj timmikst

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)