II Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Polowym FIELD WA – Toszek, 04.10.2014 r.

II MISTRZOSTWA POLSKI FIELD WA
Blisko 100 zawodniczek i zawodników z klubów łuczniczych z całego kraju zjechało w minioną sobotę do Toszka, aby powalczyć o tytuły Mistrzów Polski w łucznictwie polowym FIELD WA. W ich gronie nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji UKS „GROT”, której zawodnicy odegrali liczącą się rolę w końcowej klasyfikacji Zawodów. 
Rewelacyjnie dla naszych barw zakończyła się rywalizacja w kategorii „łuk klasyczny – kadetka”, w której całe podium zajęły nasze zawodniczki. Tytuł mistrzowski przypadł Patrycji Boniek,drugie miejsce wywalczyła Justyna Wyciślik, a na trzecim stopniu podium stanęła Karolina Skawińska.
Kategorię „łuk klasyczny – kadet” wygrał Marcel Pilarek, pokonując wyraźnie pozostałych konkurentów, w tym swojego klubowego kolegę Sebastiana Ziętka, który tym razem musiał usatysfakcjonować się 2 pozycją i tytułem wicemistrzowskim.
Końcowy wynik klasyfikacji w kategorii „łuk klasyczny – junior”, był powtórką z kategorii „Kadetek”, ponieważ wszystkie trzy miejsca na podium zajęli nasi reprezentanci. Trzeba jednak przyznać, że rywalizacja w tej kategorii zakończyła się niesamowitą sensacją, która wprawiła w osłupienie liczne grono kibiców obserwujących zmagania łuczników. O ogromną niespodziankę postarał się Mateusz Porębski, który po ciężkim boju pokonał swojego brata Szymona (2 lokata). Bartłomiej „Wściekła Lama” Rymarz – ogólny faworyt i wydawałoby się pewny kandydat do zwycięstwa, musiał pogodzić się z wyższością swoich ciut(kie) starszych kolegów i zadowolił się trzecim miejscem.
W kategorii „łuk bloczkowy – junior” najbardziej niewdzięczną, bo czwartą pozycję zajął Paweł Wichary.
Agnieszka Taras, nasza jedynaczka startująca w kategorii „łuk klasyczny – seniorka”, po bardzo wyrównanym boju musiała uznać wyższość swoich odwiecznych rywalek, zajmując ostatecznie także 4 lokatę.
Brązowy medal za 3 miejsce w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Polski w kategorii „łuk klasyczny – senior” odebrał Roman „Młodszy Kolega” Franik. Startujący w tej samej kategorii Tomasz Nazim zajął niezłą 9 lokatę.
Bardzo silną i wyrównaną obsadę miała kategoria „Łuk goły – senior”. Najlepszy z naszych reprezentantów Dariusz Wyciślik został sklasyfikowany na 5 pozycji, natomiast Maciej Gnacy i Daniel Gabryś zajęli miejsca odpowiednio 11 oraz 12.
Równie silną obsadę miała kategoria „łuk bloczkowy – senior”. Z dwojga naszych zawodników lepszą, 12 lokatę zajął Paweł „Pablo” Tobijański. Tylko jedno oczko niżej (13 miejsce) został sklasyfikowany absolutny debiutant w zawodach łuczniczych Tomasz Kściuk.
Po zakończeniu zawodów, wszyscy uczestnicy, jak również liczne grono obserwujących ich zmagania kibiców, z niecierpliwością i w napięciu oczekiwało ostatecznych rozstrzygnięć w klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Polski, tzw. „team mixt”*. W skład każdego ze zgłoszonych zespołów z danego klubu wchodziło po jednym z reprezentantów następujących kategorii: łuk bloczkowy + łuk klasyczny + łuk goły. Klub UKS „GROT” wystawił dwa zespoły: „team mixt1” w składzie: Mateusz Porębski, Paweł Tobijański i Dariusz Wyciślik oraz „team mixt2” w składzie: Szymon Porębski, Tomasz Kściuk oraz Maciej Gnacy. Po zsumowaniu wszystkich zdobytych punktów, radością z zajęcia drugiego miejsca i zdobycia tytułów Wicemistrzów Polski, mogli  z wszystkimi dzielić się ci pierwsi, natomiast ci drudzy z zajęcia niezłej 6 pozycji (choć wyglądało, że cieszą się mniej).

*”team mixt” - czytaj timmikst

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Turniej Mikołajkowy – Legnica 4/12/2022r

Dzisiaj w Legnicy rywalizowaliśmy w kategorii open, po kwalifikacjach odbyły się pojedynki od 1/8

4 grudnia 2022 Czytaj więcej

Turniej Mikołajkowy – Legnica 3/12/2022r

Start w Turnieju Mikołajkowym w Legnicy to już taka nasza grudniowa tradycja.

3 grudnia 2022 Czytaj więcej

Nasi zawodnicy w Kadrze Narodowej

Polski Związek Łuczniczy ogłosił skład Kadry Narodowej na I półrocze 2023r. W składzie znalazło się 7-mioro naszych zawodników!

2 grudnia 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)