I Runda Pucharu Polski Juniorów młodszych – Kielce, 7 maja 2022r.

Blisko 200 zawodników zgromadziły w sobotę tory łucznicze kieleckiej Stelli. Wyniki naszych zawodników w kwalifikacjach 2x60m:
4 m-ce – Stanisław Sypion – 623 pkt
17 m-ce – Łukasz Patlewicz – 588 pkt
21 m-ce – Jakub Sroka – 580 pkt
24 m-ce – Szymon Czarnik – 576 pkt
52 m-ca – Sambor Murawski – 523 pkt
23 m-ce – Karolina Grudzień – 552 pkt
29 m-ce – Aleksandra Antoniak – 540 pkt
Po kwalifikacjach odbyły się eliminacje od 1/16. W pierwszym przejściu pojedynki swoje wygrali Łukasz, Stachu i Karolina, niestety w 1/8 wszyscy odpadli z dalszej rywalizacji. Najbliżej awansu do 8-ki była Karolina, która przegrywając 0:4 doprowadziła do wyniku 5:5 i w barażu strzeliła identyczny wynik jak rywalka, której strzała okazała się 1 cm bliżej środka tarczy.
Wyniki te były równocześnie kwalifikacją do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, do której kwalifikuje się 64 kadetów i tyle samo kadetek, a więc wszyscy nasi zawodnicy uzyskali minimum na OOM.
Równolegle w Skorkowie odbywał się I Memoriał Dariusza Wijasa, gdzie nasz senior – Rafał Czapaj zdobył srebrny medal strzelając na odległości 2x70m 588 pkt. Na m-cu 7 sklasyfikowany został nasz junior Adrian Szłapak.
Gratulacje dla wszystkich startujących!
trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

2022 International Baltic Hit-Miss Archery Tournament – Śladami Rybaka – Police, 29-31 sierpnia.

Jeżeli istniałyby warsztaty z organizowania zawodów – to „Defmar” Police powinni je prowadzić! Marek Stemplowski, Katarzyna Chmielewska – chylimy czoła przed Wami – tak powinny wyglądać każde zawody rangi mistrzowskiej!

1 sierpnia 2022 Czytaj więcej

LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów – Łódź, 22-24 lipiec 2022r.

Na trwających w Łodzi Mistrzostwach Polski Juniorów nasz zawodnik Adrian Szłapak świetnie zaprezentował się w kwalifikacjach strzelając 614 pkt i zajmując 8 m-ce, co daje awans do 1/16 finału!

23 lipca 2022 Czytaj więcej

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kraków, 14-17 lipca 2022r.

Nasza drużyna kadetów w składzie: Jakub Sroka, Łukasz Patlewicz, Szymon Czarnik, Stanisław Sypion z tytułem Drużynowych Wicemistrzów OOM!!!

17 lipca 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)