I Runda Pucharu Polski FIELD WA – Bytom, 28.05.2016 r.

Ostatnia sobota maja była pracowita dla zawodniczek i zawodników startujących w I Rundzie Pucharu Polski FIELD WA. Zawody pierwotnie przewidziane jako dwudniowe, z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, które w niedzielę całkowicie uniemożliwiły start na wymagającej trasie zlokalizowanej w okolicach Bytomia – Stolarzowic, zakończyły się po jednym dniu strzelań. Reprezentanci UKS „GROT” potwierdzili swoje dobre umiejętności strzeleckie w tej trudnej odmianie sportu łuczniczego, zajmując czołowe lokaty zwłaszcza w tzw. „klasycznych” kategoriach sprzętowych.
Całe podium w kategorii „łuk klasyczny – juniorka” zajęła trójka naszych zawodniczek, przy czym o niespodziankę postarała się Dominika Klyszcz zajmując ostatecznie 1 miejsce i pozostawiając w pokonanym polu kolejno: Patrycję Boniek (miejsce 2) oraz Justynę Wyciślik (miejsce 3). Podobne rozwiązanie miało miejsce w kategorii „łuk klasyczny – kadet”. Tutaj 1 miejsce wywalczył Sebastian Ziętek, minimalnie wyprzedzając Arkadiusza Mroza, a pozycję na ostatnim miejscu podium zajął w tej kategorii ostatecznie Wiktor Szreder. Patryk Szreder (starszy brat Wiktora) w wyraźny sposób wygrał kategorię „łuk klasyczny – junior”. Dobry występ na swoim koncie odnotowała Anna Schramm – Dubiel, startująca w kategorii „łuk bloczkowy – seniorka”, która powróciła do sportu po długiej nieobecności spowodowanej kontuzją. Ania uplasowała się ostatecznie na 3 pozycji. Oczko niżej w tej samej kategorii sklasyfikowano Paulinę Drozd. Trochę gorzej powiodło się naszym seniorom. W kategorii „łuk klasyczny – senior” nasi zawodnicy zajęli odpowiednio: Rafał Lepa – miejsce 7, Maciej Brąglewicz – miejsce 9, Tomasz Nazim – miejsce 10, Maciej Gnacy – miejsce 11, natomiast w kategorii „łuk bloczkowy – senior”: Igor Chudy – miejsce 19, Adam Stolorz – miejsce 20, Krzysztof Szymański – miejsce 25, Paweł Tobijański – miejsce 27, Krzysztof Drozd – miejsce 31.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)