Halowe zwycięstwo Mateusza Porębskiego!

Hala sportowa w Głuchołazach była miejscem ostatniej odsłony Kontrolnych Zawodów Kadry w łucznictwie. Dwudniowemu, halowemu sprawdzianowi poddało się ponad 120 zawodniczek i zawodników, wśród których nie mogło zabraknąć stałego już składu reprezentantów UKS „GROT”: Seweryna Gandora oraz Szymona i Mateusza Porębskich. Program zawodów tradycyjnie już przewidywał na pierwszy dzień przeprowadzenie kwalifikacji składających się z czterech kolejno po sobie rozegranych rund na odległości 18 m. Nasza trójka juniorów młodszych zaliczyła udany występ, osiągając:

  • Mateusz Porębski: 272 pkt. + 272 pkt. + 275 pkt. + 269 pkt. = 1088 pkt. (rekord życiowy), dzięki którym do niedzielnych finałów awansował z świetnej 2 pozycji.
  • Szymon Porębski: 267 pkt. + 257 pkt. + 254 pkt. + 248 pkt. = 1026 pkt., dające mu pewny awans do rundek finałowych z wysokiego 6 miejsca.
  • Seweryn Gandor: 224 pkt. + 234 pkt. + 244 pkt. + 242 pkt. = 944 pkt., przekładające się na 11 pozycję w kwalifikacjach i również pewny awans do niedzielnej odsłony rywalizacji.

Program niedzielnych finałów przewidywał, iż w każdej z kategorii wiekowych wystąpi po ośmiu najlepszych zawodników, którzy będą ze sobą rywalizować poprzez strzelanie pojedynków „każdy z każdym”. Selekcja 8 najlepszych zawodników polegała na przeprowadzeniu jednej rundy preeliminacyjnej. Pechowe rozstawienie wynikające z sobotniej drabinki kwalifikacyjnej zetknęło w jednym z pojedynków dwóch „grotowców”: Symona Porębskiego i Seweryna Gandora. Walka była bardzo wyrównana, a minimalną wyższością wykazał się Szymon, dzięki czemu awansował do czołowej ósemki, dołączając do swojego brata Mateusza.

Pojedynki „każdy z każdym” rozegrane bezpośrednio po rannych eliminacjach były już wyłącznym, indywidualnym popisem Mateusza Porębskiego, który bezdyskusyjnie wygrał wszystkie siedem rundek (na 7 możliwych), dzięki czemu mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całych zawodach.
Szymon Porębski wygrywając dwa pojedynki, ukończył ostatecznie zawody na 7 pozycji, choć w jego przypadku należy wspomnieć o wyjątkowym pechu. W trakcie jednego z pojedynków, uszkodzeniu uległ jego łuk, w związku z czym zmuszony był kontynuować zawody z niepełnym osprzętem stabilizatora.
Natomiast Seweryn Gandor w wyniku nieznacznej preeliminacyjnej porażki został ostatecznie sklasyfikowany na przyzwoitej 11 pozycji.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

37 Memoriał Ireny Szydłowskiej – Warszawa 26-28 czerwiec 2020r.

W rundzie eliminacyjnej o wejście do czwórki w konkurencji mikst walczyli D.Ratyńska i J.Sroka, niestety przegrali ten pojedynek i ostatecznie zajęli 8 m-ce. W pojedynkach indywidualnych niestety nie było lepiej, bo nikt z naszych nie wszedł do finałowej 8-mki. Najbliżej tej sztuki był J.Sroka, który w pojedynku 1/8 w barażu strzelił razem z rywalem po 10-tce a w strzelaniu powtórzonym obaj strzelili 8-mki – niestety rywal Kuby był 4mm bliżej środka tarczy – taki jest sport…

29 czerwca 2020 Czytaj więcej

XV Turniej o Puchar Beskidów – Żywiec 2020.

Podczas niedzielnych zawodów w Żywcu pogoda nie rozpieszczała – 15 stopni i ciągła mżawka to nie jest wymarzona pogoda dla łuczników, na szczęście nie było wiatru. Zawody zorganizowane dobrze, bez potknięć organizacyjnych. Pierwszą, w kolejności strzelań, kategorią, w której braliśmy udział była kategoria juniorów młodszych.

22 czerwca 2020 Czytaj więcej

I Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych – Żywiec, 20 czerwiec 2020r.

Pierwszy start w Pucharze Polski  Juniorów Młodszych już za nami. Wszyscy nasi zawodnicy to debiutanci tej imprezy. Zawody PP planowane są w trzech odsłonach, a ranking stworzony na ich podstawie ma wyłonić najlepszych 64 zawodników i 64 zawodniczki do imprezy głównej, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po pierwszej edycji możemy śmiało szacować, że 8 na 9 […]

22 czerwca 2020 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)