Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów 2023, Luboń (POL), 27-29 Jan 2023r.

Na tegorocznych HMP Seniorów reprezentowali nas: Rafał Czapaj startujący w 2 konkurencjach – barebow oraz łuków klasycznych i trójka juniorów: Natalia Lepa, Jakub Sroka, Adrian Szłapak.
W konkurencji barebow, Rafał Czapaj zajmował po kwalifikacjach 2 m-ce z nowym rekordem życiowym 503 pkt! W rundzie eliminacyjnej dzielnie walczył aż do półfinału, w którym uległ zawodnikowi Płaszowianki Kraków, ostatecznie zajmując 3 miejsce, zdobywając jednocześnie brązowy medal oraz tytuł II-go Halowego Wicemistrza Polski!
W konkurencji łuków klasycznych nasi zawodnicy po kwalifikacjach zajmowali miejsca:
Natalia Lepa – 536 pkt / 16 m-ce
Adrian Szłapak – 553pkt / 21 m-ce
Jakub Sroka – 545 pkt / 29 m-ce
Rafał Czapaj – 518 pkt / 53 m-ce
Do rundy eliminacyjnej dostała się cała trójka naszych juniorów. Jakub Sroka dostał się do najlepszej 8-ki wygrywając 2 kolejne pojedynki. Uległ dopiero w 1/4 finału ostatecznie zajmując doskonałe 8 m-ce.
Natalia Lepa wygrała pierwsze przejście bez straty seta, niestety w drugim pojedynku spotkała na swej drodze olimpijkę z Tokyo – Sylwię Zyzańską, która wyszła z tej potyczki zwycięsko. Natalia zajęła ostatecznie 16 m-ce.
Adrian Szłapak niestety przegrał w pierwszym pojedynku swojemu przeciwnikowi z Talentu Wrocław i zajął 31 m-ce.
Ponadto nasza drużyna męska w składzie Jakub Sroka, Adrian Szłapak, Rafał Czapaj zajęła 10 m-ce.
Mikst w składzie: Natalia Lepa / Adrian Szłapak zajął 13 m-ce.
Podsumowując – wracamy z tych mistrzostw z jednym medalem, ale cieszy dobra forma juniorów, którzy na pewno zdobyte doświadczenie wykorzystają w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się w połowie marca w Piasecznie.
Trenerzy UKS Grot

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)