HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW – PIŃCZÓW, 21-22.03.2015 r.

CHŁOPAKI LUBIĄ BRĄZ!
Hala sportowa w Pińczowie okazała się przyjazna dla młodych zawodników UKS „GROT”, którzy w 6-cio osobowym składzie wystartowali w Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Dwudniowa rywalizacja zgromadziła w dwóch kategoriach wiekowych blisko 250 zawodniczek i zawodników. Młodzi „Grotowcy” dobrą dyspozycję strzelecką zademonstrowali już w sobotnim, pierwszym dniu rywalizacji. Najpierw w dopołudniowych, dwurundowych kwalifikacjach, w których uzyskali następujące rezultaty:
kat. „Młodziczka” (odległość 18m., tarcza Ø40):
> Justyna Wyciślik: 255 pkt. + 2
65 pkt.*, tj. łącznie 520 pkt.* = 4 lokata po kwalifikacjach,
> Magdalena Michalska: 220 pkt. + 236 pkt.*, tj. łącznie 456 pkt.* = 20 lokata po kwalifikacjach.
kat. „Młodzik młodszy” (odległość 18m.,
tarcza Ø60):
> Marcel Pilarek: 270 pkt. + 278 pkt.*, tj. łącznie 548 pkt.* = 6 lokata po kwalifikacjach,
> Sebastian Ziętek: 264 pkt.* + 262 pkt., tj. łącznie 526 pkt.* = 18 lokata po kwalifikacjach,
> Arek Mróz: 257 pkt. + 251 pkt., tj. łącznie 508 pkt. = 31 lokata po kwalifikacjach,
> Wiktor Szreder: 229 pkt.* + 227 pkt., tj. łącznie 456 pkt.* = 56 lokata po kwalifikacjach.

Dobre wyniki uzyskane przez naszych zawodników w kwalifikacjach, rozbudziły apetyty na udany start chłopaków w konkurencji zespołowej. Popołudniowe, pucharowe zmagania drużynowe potwierdziły ich dobrą dyspozycję strzelecką. Nasza ekipa w wyraźny sposób okazywała swoją wyższość, pewnie odprawiając kolejne zespoły konkurentów. Młodzi reprezentanci „Grot” minimalnie lepszych od siebie spotkali dopiero w półfinale, gdzie po wyrównanej walce ulegli nieznacznie zespołowi z Zamościa. Skutkiem tego, w końcowej klasyfikacji zespołowej, nasza drużyna chłopaków w składzie: Marcel Pilarek, Sebastian Ziętek, Arkadiusz Mróz oraz Wiktor Szreder zajęła miejsce na 3 stopniu podium, ciesząc się ze zdobycia tytułu II-ich Wicemistrzów Polski!

W drugi dzień Mistrzostw, w finałowych rundkach indywidualnych obserwowaliśmy zmagania strzeleckie Justyny, Magdy, Marcela, Sebastiana i Arka. Spośród naszych reprezentantów, znów z najlepszej strony zaprezentował się Marcel Pilarek, który po wyrównanym pojedynku uległ dopiero w półfinale. W związku z tym, w końcowej klasyfikacji Halowych Mistrzostw Polski mógł ponownie radować się z zajęcia 3 pozycji oraz zdobycia tytułu II-go Wicemistrza Polski, tym razem w klasyfikacji indywidualnej!
Na 1/8 finałów, swój start w zawodach zakończyła Justyna Wyciślik, przegrywając pomimo dzielnej postawy swój pojedynek po barażu. Ostatecznie została sklasyfikowana na niezłej, 9 pozycji Mistrzostw Polski.
Nasi pozostali zawodnicy biorący udział w indywidualnej, pucharowej odsłonie zawodów (Magdalena, Sebastian i Arek) ulegli nieznacznie rywalom w swoich pierwszych „przejściach”, kończąc rywalizację w drugiej lub trzeciej dziesiątce klasyfikacji.

* – rekord życiowy

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)