HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW – PIŃCZÓW, 21-22.03.2015 r.

CHŁOPAKI LUBIĄ BRĄZ!
Hala sportowa w Pińczowie okazała się przyjazna dla młodych zawodników UKS „GROT”, którzy w 6-cio osobowym składzie wystartowali w Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Dwudniowa rywalizacja zgromadziła w dwóch kategoriach wiekowych blisko 250 zawodniczek i zawodników. Młodzi „Grotowcy” dobrą dyspozycję strzelecką zademonstrowali już w sobotnim, pierwszym dniu rywalizacji. Najpierw w dopołudniowych, dwurundowych kwalifikacjach, w których uzyskali następujące rezultaty:
kat. „Młodziczka” (odległość 18m., tarcza Ø40):
> Justyna Wyciślik: 255 pkt. + 2
65 pkt.*, tj. łącznie 520 pkt.* = 4 lokata po kwalifikacjach,
> Magdalena Michalska: 220 pkt. + 236 pkt.*, tj. łącznie 456 pkt.* = 20 lokata po kwalifikacjach.
kat. „Młodzik młodszy” (odległość 18m.,
tarcza Ø60):
> Marcel Pilarek: 270 pkt. + 278 pkt.*, tj. łącznie 548 pkt.* = 6 lokata po kwalifikacjach,
> Sebastian Ziętek: 264 pkt.* + 262 pkt., tj. łącznie 526 pkt.* = 18 lokata po kwalifikacjach,
> Arek Mróz: 257 pkt. + 251 pkt., tj. łącznie 508 pkt. = 31 lokata po kwalifikacjach,
> Wiktor Szreder: 229 pkt.* + 227 pkt., tj. łącznie 456 pkt.* = 56 lokata po kwalifikacjach.

Dobre wyniki uzyskane przez naszych zawodników w kwalifikacjach, rozbudziły apetyty na udany start chłopaków w konkurencji zespołowej. Popołudniowe, pucharowe zmagania drużynowe potwierdziły ich dobrą dyspozycję strzelecką. Nasza ekipa w wyraźny sposób okazywała swoją wyższość, pewnie odprawiając kolejne zespoły konkurentów. Młodzi reprezentanci „Grot” minimalnie lepszych od siebie spotkali dopiero w półfinale, gdzie po wyrównanej walce ulegli nieznacznie zespołowi z Zamościa. Skutkiem tego, w końcowej klasyfikacji zespołowej, nasza drużyna chłopaków w składzie: Marcel Pilarek, Sebastian Ziętek, Arkadiusz Mróz oraz Wiktor Szreder zajęła miejsce na 3 stopniu podium, ciesząc się ze zdobycia tytułu II-ich Wicemistrzów Polski!

W drugi dzień Mistrzostw, w finałowych rundkach indywidualnych obserwowaliśmy zmagania strzeleckie Justyny, Magdy, Marcela, Sebastiana i Arka. Spośród naszych reprezentantów, znów z najlepszej strony zaprezentował się Marcel Pilarek, który po wyrównanym pojedynku uległ dopiero w półfinale. W związku z tym, w końcowej klasyfikacji Halowych Mistrzostw Polski mógł ponownie radować się z zajęcia 3 pozycji oraz zdobycia tytułu II-go Wicemistrza Polski, tym razem w klasyfikacji indywidualnej!
Na 1/8 finałów, swój start w zawodach zakończyła Justyna Wyciślik, przegrywając pomimo dzielnej postawy swój pojedynek po barażu. Ostatecznie została sklasyfikowana na niezłej, 9 pozycji Mistrzostw Polski.
Nasi pozostali zawodnicy biorący udział w indywidualnej, pucharowej odsłonie zawodów (Magdalena, Sebastian i Arek) ulegli nieznacznie rywalom w swoich pierwszych „przejściach”, kończąc rywalizację w drugiej lub trzeciej dziesiątce klasyfikacji.

* – rekord życiowy

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)