HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W ŁUCZNICTWIE – ZAMOŚĆ, 13-15.03.2015 r.

DOBRY WYSTĘP DRUŻYNY DZIEWCZĄT
Hala sportowa „Agrosu” w Zamościu gościła w miniony weekend blisko 170 młodych zawodniczek i zawodników biorących udział w jubileuszowych, XXV Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. UKS „GROT” wystawił 10-cio osobową reprezentację, w skład której weszło sześcioro dziewcząt oraz czworo chłopców, którzy w komplecie wzięli udział w sobotnich kwalifikacjach mających na celu wyłonienie najlepszych 32 zawodniczek i 32 zawodników pod kątem niedzielnych finałowych pojedynków indywidualnych (tzw. rundek). Dwie, kolejno po sobie przeprowadzone rundy kwalifikacyjne zakończyły się dla naszych zawodników następująco:
Dziewczęta (sklasyfikowano 72 zawodniczki):
> Patrycja Boniek: 247 pkt. + 242 pkt., tj. łącznie 489 pkt. = 33 lokata po kwalifikacjach,
> Justyna Wyciślik: 243 pkt. + 245 pkt., tj. łącznie 488 pkt. = 36 lokata po kwalifikacjach,
> Karolina Skawińska: 244 pkt.* + 235 pkt., tj. łącznie 479 pkt.* = 44 lokata po kwalifikacjach,
> Magdalena Michalska: 221 pkt.* + 207 pkt., tj. łącznie 428 pkt.* = 55 lokata po kwalifikacjach,
> Marta Karasińska: 229 pkt.* + 192 pkt., tj. łącznie 421 pkt.* = 57 lokata po kwalifikacjach,
> Dominika Kłyszcz: 162 pkt.* + 161 pkt., tj. łącznie 323 pkt.* = 67 lokata po kwalifikacjach.
Chłopcy (sklasyfikowano 97 zawodników):
> Mateusz Porębski: 267 pkt. + 273 pkt., tj. łącznie 540 pkt. = 11 lokata po kwalifikacjach,
> Szymon Porębski: 260 pkt. + 266 pkt., tj. łącznie 526 pkt. = 25 lokata po kwalifikacjach,
> Kamil Woźnica: 213 pkt.* + 210 pkt., tj. łącznie 423 pkt.* = 81 lokata po kwalifikacjach,
> Patryk Szreder: 177 pkt.* + 159 pkt., tj. łącznie 336 pkt.* = 95 lokata po kwalifikacjach.
Jak widać z powyższego zestawienia, do niedzielnych pojedynków finałowych (rundek) awansowali jedynie Mateusz i Szymon, natomiast nasi pozostali reprezentanci, swój start w indywidualnej odsłonie rywalizacji zakończyli na kwalifikacyjnym etapie zawodów, choć należy wiedzieć, że do miejsca premiowanego awansem, Patrycji zabrakło jedynie dwóch punktów, a Justynie trzech. Pomimo stosunkowo odległych lokat, bardzo pozytywnie należy ocenić postawę Karoliny oraz najmniej doświadczonych pod względem startowym reprezentantów „GROT”, czyli Magdy, Marty, Dominiki, Kamila i Patryka, ponieważ po raz kolejny w wyraźny sposób poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Po zakończeniu kwalifikacji indywidualnych oraz krótkiej przerwie, rywalizację kontynuowały zespoły. W tej odsłonie zawodów do pojedynków finałowych awansowały wszystkie nasze drużyny: jedna chłopców (którzy zajmowali 13-tą pozycję po kwalifikacjach) oraz dwie dziewcząt w rozdziale: I zespół w składzie: Patrycja, Justyna, Karolina (10 pozycja po kwalifikacjach) oraz II zespół w składzie: Magdalena, Marta, Dominika (z awansem do finałów z 15 pozycji po kwalifikacjach). Rundki zespołowe rozpoczęto od rywalizacji drużyn męskich, w której niestety nasi chłopcy już w pierwszym tzw. „przejściu” doznali przykrej, bo nieoczekiwanej porażki z rąk młodych zawodników z Zgierza. Skutkiem tego w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się na niesatysfakcjonującym nas, 9 miejscu. Późnym popołudniem strzelanie zespołowe kontynuowały drużyny żeńskie, a w rywalizacji z dobrej strony zaprezentowała się zwłaszcza I drużyna UKS „GROT” w składzie: Patrycja Boniek, Justyna Wyciślik i Karolina Skawińska. Nasze dziewczyny po bardzo wyrównanym pojedynku uległy minimalnie późniejszym złotym medalistkom Mistrzostw, i w końcowym rozrachunku zajęły ostatecznie dobrą, 6 pozycję. Drugiemu zespołowi dziewcząt udało się awansować o jedną pozycję, tj. skończyć rywalizację na 14 miejscu.

Jako, że do pojedynków finałowych nie udało się awansować żadnemu z naszych mikstów, nadzieję na dobre lokaty pozostało nam wiązać jedynie z występem w niedzielnych finałach indywidualnych Mateusza i Szymona Porębskich. Niestety obaj bracia w sposób wyraźny przegrali swoje pierwsze pojedynki, w związku z czym w ostatecznej klasyfikacji Halowych Mistrzostw Polski uplasowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań, odpowiednio: Mateusz – 26 pozycja, Szymon – 31 pozycja. 

* – rekord życiowy

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)