Dwóch z awansem, jeden czeka

I Turniej Kwalifikacyjny Juniorów Młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrany na torach łuczniczych „Płaszowianki” w Krakowie zgromadził blisko 150 młodych zawodniczek i zawodników, wśród których nie mogło zabraknąć „eksportowej” trójki UKS „GROT”: Seweryna Gandora oraz Mateusza i Szymona Porębskich, prowadzonych tym razem pojedynczo przez trenera Dariusza Wyciślika. Zmiany warunków atmosferycznych podczas dwudniowej rywalizacji (od niezbyt wysokiej temperatury i zachmurzonego nieba, z którego momentami siąpił lekki deszczyk – w sobotę, po mocne słońce przeplatające się z burzowymi chmurami oraz silnymi opadami deszczu – w niedzielę) znów w znaczący sposób wpłynęły na postawę startujących zawodników. Senna i pochmurna aura sobotnia uśpiła naszych „grotowców”, którzy strzelali przyzwoicie, ale jakby bez wiary w końcowy sukces. W rezultacie, po pierwszym dniu zawodów (tzw. odległościach długich) klasyfikowani byli na:

  • Mateusz Porębski: 6 miejsce (290 pkt. na odległości 70 m.) + (303 pkt. na odległości 60 m.).
  • Szymon Porębski: 9 miejsce (286 pkt. na odległości 70 m.) + (295 pkt. na odległości 60 m.).
  • Seweryn Gandor: 30 miejsce (268 pkt. na odległości 70 m.) + (263 pkt. na odległości 60 m.).

Niedzielny poranek przywitał startujących zdecydowaną poprawą pogody, a do lepszej aury dopasowali się również nasi zawodnicy. W rywalizacji na tzw. odległościach krótkich osiągnęli:

  • Mateusz Porębski: 302 pkt. (odl. 50 m.) + 331 pkt. (odl. 30 m.), co po dodaniu punktów z soboty (593 pkt.) przełożyło się łącznie na 1226 pkt., i bardzo dobrą, choć niewdzięczną, 4 pozycję w końcowej klasyfikacji zawodów.
  • Szymon Porębski: 312 pkt. (odl. 50 m.) + 331 pkt. (odl. 30 m.). Punkty niedzielne oraz sobotnie dały mu łącznie 1224 pkt., dzięki czemu w zawodach został ostatecznie sklasyfikowany na wysokim, 6 miejscu.
  • Seweryn Gandor: 286 pkt. (odl. 50 m.) + 304 pkt. (odl. 30 m.) po zsumowaniu z punktami z pierwszego dnia (531 pkt), dały ogółem 1121 pkt., które pozwoliły mu awansować na 27 miejsce w ostatecznej klasyfikacji turnieju.

Dodajmy w tym miejscu, że rywalizacja była bardzo wyrównana, a ostateczna kolejność zawierała się często w pojedynczych punktach. Np. kolejność między zawodnikiem sklasyfikowanym ostatecznie na trzeciej pozycji, a zawodnikiem z szóstego miejsca, to różnica zaledwie 3 punktów.

Dzięki wysokim lokatom, Mateusz i Szymon uzyskali automatyczny awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Nowa Ruda, lipiec 2014 r.). Seweryn swojej szansy szukać będzie już za dwa tygodnie na turnieju w Kołobrzegu. Obserwując go na sobotnio – niedzielnych zawodach możemy mieć pewność, że mu się uda.
Wszyscy nasi zawodnicy po swoim występie mogą zanotować na indywidualnych kontach nowe rekordy życiowe. Seweryn na poszczególnych odległościach: 70m., 50m., 30m. oraz w całej rundzie FITA (o ponad 60 pkt.!), Szymon na odległościach 50m. i 30 m., jak również w całej rundzie FITA (o blisko 20 pkt.), no i Mateusz, najskromniej, bo na odległości 50m. (o 1 pkt., ale jednak).
GRATULUJEMY!

Tu staliśmy, jak strzelaliśmy…

Tak sobie strzelaliśmy od czasu do czasu…

Albo tak…

Albo tak…

Albo tak…

Albo i tak…

A do tego staraliśmy się trafiać…

Trafiliśmy? Ufff…

Wiesz?  Podobno tam, gdzie nocujemy jest WiFi za freee!

Extra! Tylko najpierw musimy skoczyć do MAC-a. Strzelimy sobie po trzy BIg Maki w zestawie z colą i frytkami.

Trzy? Nie wiem, czy dam radę…

Qrde balans! Ma fajny kołczan! Może się zamieni?

No mówię ci! Jestem już na 998 levelu i umiem jednym machnięciem załatwić 50 zombiaków!

Nie, no nie mogę… Muszę wystąpić o podwyżkę…

Jakby za miejsca na podium dawali po różowym plecaczku, to byśmy się lepiej postarali…

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)