Bartek „dzika lama” Rymarz bliski zwycięstwa

W niezłych nastrojach wrócili wczoraj do domu młodzi zawodnicy UKS „GROT” startujący w sobotę i niedzielę w V Halowym Memoriale Łuczniczym im. Karola Hibnera. Tym razem w gronie blisko 200 startujących zawodniczek i zawodników, nasz klub wystawił bogatszą liczebnie, 7-mio osobową reprezentację, która w komplecie przebrnęła sobotnie kwalifikacje (2 rundy na odległości 18m.), osiągając następujące rezultaty:

  • Justyna Wyciślik (kat. „Młodziczka”): 255 pkt. + 240 pkt. = 495 pkt., przekładające się na wysoką 3 pozycję w klasyfikacji po pierwszym dniu zawodów,
  • Patrycja Boniek (kat. „Młodziczka” – debiutująca na zawodach): 171 pkt. + 188 pkt. = 359 pkt., przekładające się na świetną jak na debiut, 5 pozycję po pierwszym dniu zawodów,
  • Karolina Skawińska (kat. „Młodziczka” – debiutująca na zawodach): 172 pkt. + 161 pkt. = 333 pkt., przekładające się na równie dobrą jak na debiut, 6 pozycję po pierwszym dniu zawodów,
  • Bartłomiej Rymarz (kat. „Młodzik”: 233 pkt. + 242 pkt. = 475 pkt., przekładające się na dobrą 7 pozycję po pierwszym dniu zawodów,
  • Seweryn Gandor (kat. “Junior młodszy”): 266 pkt. + 237 pkt. = 503 pkt., dzięki którym po pierwszym dniu zawodów był klasyfikowany na przyzwoitym 13 miejscu.
  • Szymon Porębski (kat. “Junior młodszy”): 265 pkt. + 266 pkt. = 531 pkt., dzięki którym po pierwszym dniu zawodów zajmował bardzo dobrą 5 pozycję w klasyfikacji,
  • Mateusz Porębski (kat. “Junior młodszy”): 276 pkt. + 274 pkt. = 550 pkt., dzięki którym w klasyfikacji pierwszego dnia zawodów zajmował świetną 1 pozycję.

Jak widać z przytoczonych powyżej wyników, start w 1 dniu zawodów dla wszystkich naszych reprezentantów był bardzo udany, gdyż każda* / każdy* z nich ustalił nowe lub poprawił swoje dotychczasowe rekordy życiowe na odległości 18m.

* niepotrzebne skreślić

W drugim dniu zawodów, rywalizacja odbywała się poprzez strzelanie pojedynków indywidualnych. Najwięcej koncentracji oraz woli zwycięstwa zachował Bartek „Dzika Lama” Rymarz, który po kolei odprawiał wyżej notowanych (po sobotnich kwalifikacjach) przeciwników, a uległ dopiero w ścisłym finale, dzięki czemu zawody memoriałowe zakończył na świetnym drugim miejscu. Blisko podium, na 4 pozycji zakończyła zawody nasza najmłodsza reprezentantka – Justyna Wyciślik, która oprócz rywalek zmagała się również z kontuzją barku. Silny ból oraz drobne błędy były powodem minimalnej porażki w walce o 3 pozycję w klasyfikacji Memoriału.

Patrycja Boniek i Karolina Skawińska, absolutne debiutantki na zawodach łuczniczych, choć przegrały swoje pierwsze w karierze pojedynki indywidualne, pokazały charakter(ek) i drzemiący w nich duży potencjał. Ostatecznie uplasowały się pod koniec pierwszej dziesiątki klasyfikacji Młodziczek. Bardzo długo i dzielnie toczył swój pojedynek w 1/8 finału Seweryn Gandor, jednak ulegając minimalnie, musiał zadowolić się niezłym 9 miejscem w ostatecznej klasyfikacji memoriałowej. Bracia Szymon i Mateusz Porębscy tak bardzo nie chcieli zmierzyć się ze sobą w półfinałowej odsłonie zawodów, że solidarnie i w sposób identyczny przegrali swoje pojedynki w ćwierćfinałach. W ostatecznej klasyfikacji Memoriału im. Karola Hibnera zajęli odpowiednio 6 i 7 pozycję. Albo odwrotnie.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Akcja „Liście”

Pożegnanie lata, akcja liście + grill, szczegóły w pełnym tekście

23 października 2019 Czytaj więcej

Zmiana godzin treningów w sezonie zimowym 2019/2020

W związku z nadejściem jesieni, godziny i dni treningów ulegają zmianie. Szczegóły w pełnym tekście.

7 października 2019 Czytaj więcej

Ogólnopolskie Zawody Łucznicze Młodzików i Dzieci „Złoty Liść Jesieni” – Kielce 2019.

Również w sobotę, 5 października, część naszych zawodników postanowiła zawitać do Kielc, aby zakończyć sezon letni startem na „Złotym Liściu Jesieni”.

6 października 2019 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)