16 Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego – Warszawa, 28-29 maja 2022r.

W sobotnim turnieju juniorów młodszych startowało 10-ro naszych zawodników. Strzelaniom towarzyszył bardzo silny wiatr, czasem deszcz i niska temperatura odczuwalna, która nie przystoi do końcówki maja🥶. Jednak w tak trudnych warunkach nasi zawodnicy poradzili sobie znakomicie. Najwyżej, na drugich miejscach sklasyfikowani zostali Natalia Lepa, oraz Stanisław Sypion! W dekoracji najlepszych 6-ek wzięli również udział Szymon Czarnik – 4 m-ce wśród kadetów i Karolina Grudzień – 6 m-ce w kat. kadetek! W strzelaniach kadetek debiutowały także dwie nasze młodziczki: Gosia Gebauer – m-ce 8 i Magda Górska – m-ce 15, doświadczenie zdobywane na tak dużych zawodach na pewno zaprocentuje w przyszłości!
Drugiego dnia odbywał się konkurs juniorów i seniorów na odległości 70 metrów. Oprócz naszego jedynego juniora – Adriana Szłapaka na start w starszej kategorii zdecydowali się również kadeci: Natalia Lepa, Aleksandra Antoniak, Szymon Czarnik, Jakub Sroka, Stanisław Sypion i Łukasz Patlewicz. Najwyżej wśród naszych chłopaków znalazł się Szymon Czarnik – 11 m-ce,591 pkt, wśród dziewcząt najwyższy wynik, 574 pkt strzeliła Natalia Lepa zajmując ostatecznie 8 m-ce. Pozostali nasi zawodnicy zajeli miejsca w drugiej dziesiątce. Pełne wyniki dostępne tutaj https://www.ianseo.net/Details.php?toId=10974…
Równolegle, w sobotę w Ścinawce Średniej odbywał się Puchar Gór Stołowych w łucznictwie, gdzie startowali nasi młodsi zawodnicy. Tam najlepiej zaprezentowały się: Agnieszka Ficek, która zwyciężyła w kategorii młodziczek, oraz Martyna Patlewicz, która zajęła 5 m-ce w kategorii młodziczek młodszych.
Gratulacje dla wszystkich startujących!
Trenerzy UKS Grot

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

2022 International Baltic Hit-Miss Archery Tournament – Śladami Rybaka – Police, 29-31 sierpnia.

Jeżeli istniałyby warsztaty z organizowania zawodów – to „Defmar” Police powinni je prowadzić! Marek Stemplowski, Katarzyna Chmielewska – chylimy czoła przed Wami – tak powinny wyglądać każde zawody rangi mistrzowskiej!

1 sierpnia 2022 Czytaj więcej

LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów – Łódź, 22-24 lipiec 2022r.

Na trwających w Łodzi Mistrzostwach Polski Juniorów nasz zawodnik Adrian Szłapak świetnie zaprezentował się w kwalifikacjach strzelając 614 pkt i zajmując 8 m-ce, co daje awans do 1/16 finału!

23 lipca 2022 Czytaj więcej

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kraków, 14-17 lipca 2022r.

Nasza drużyna kadetów w składzie: Jakub Sroka, Łukasz Patlewicz, Szymon Czarnik, Stanisław Sypion z tytułem Drużynowych Wicemistrzów OOM!!!

17 lipca 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)