XVIII Memoriał Trenerów – Dąbrowa Tarnowska

W sobotę 2 marca udaliśmy się do Dąbrowy Tarnowskiej, aby wziąć udział w Halowym Memoriale Trenerów: Borsy, Czuba, Hudyki. Zawody zgromadziły na starcie ponad stu zawodników i zawodniczek głównie z małopolskich klubów. Rywalizowano w 2 kategoriach wiekowych: młodzik i open – łuki klasyczne i open – łuki bloczkowe.

Nasz klub reprezentowało 13 zawodników, ale nie była to pechowa 13-tka :). Bardzo ciekawie rozegrała się walka o medale, ponieważ po sesji kwalifikacyjnej, wśród najlepszych 8-mek, rozegrano pojedynki. Do pojedynków awansowało ośmioro naszych reprezentantów.

Wyniki kwalifikacji:
młodziczki – łuk klasyczny
Natalia Lepa 568 pkt, 1 m-ce po kwalifikacjach
Dominika Ratyńska 547 pkt 2 m-ce
Karolina Hernicka 539 pkt 3 m-ce
Maja Tomczak 517 pkt 6 m-ce

młodzicy – łuk klasyczny:
Jakub Sroka 556 pkt, 2 m-ce
Adrian Szłapak 546 pkt, 3 m-ce
Paweł Korzonek 507 pkt, poza 8-ką
Maciej Sitek 503 pkt, poza 8-ką
Mateusz Synowiec 464 pkt, poza 8-ką

open łuki klasyczne:
Marcin Lesiński 462 pkt, poza 8-ką
Jakub Gębala 460 pkt, poza 8-ką

open łuki bloczkowe:
Mariusz Płuciennik 565 pkt, 4 m-ce
Igor Chudy 552 pkt, 8 m-ce

Pojedynki dostarczyły wielu emocji i trochę wywróciły klasyfikację :). Było to bardzo ciekawe doświadczenie, szczególnie dla młodzików, którzy po raz pierwszy strzelali rundki na zawodach. Pojedynki to świetny sprawdzian psychiki, która w tym sporcie odgrywa ogromną rolę. Wyniki ostateczne:

Młodziczki – łuki klasyczne:
Natalia Lepa – 1 m-ce
Dominika Ratyńska – 2 m-ce
Karolina Hernicka – 4 m-ce
Maja Tomczak – poza 6-ką

Młodzicy – łuki klasyczne:
Jakub Sroka – 1 m-ce
Adrian Szłapak – 5 m-ce

Open – łuki bloczkowe:
Mariusz Płuciennik – 5 m-ce
Igor Chudy – poza 6-ką

Start w Dąbrowie Tarnowskiej, był to dla nas ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które już w połowie marca dla kategorii młodzików i ostatni weekend marca dla kategorii juniora młodszego. Przed nami ostatnie szlify formy, poprawki w sprzęcie, umacnianie psychiki. Trzymajcie kciuki :).

Trenerzy UKS Grot.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)