XVIII Memoriał Trenerów – Dąbrowa Tarnowska

W sobotę 2 marca udaliśmy się do Dąbrowy Tarnowskiej, aby wziąć udział w Halowym Memoriale Trenerów: Borsy, Czuba, Hudyki. Zawody zgromadziły na starcie ponad stu zawodników i zawodniczek głównie z małopolskich klubów. Rywalizowano w 2 kategoriach wiekowych: młodzik i open – łuki klasyczne i open – łuki bloczkowe.

Nasz klub reprezentowało 13 zawodników, ale nie była to pechowa 13-tka :). Bardzo ciekawie rozegrała się walka o medale, ponieważ po sesji kwalifikacyjnej, wśród najlepszych 8-mek, rozegrano pojedynki. Do pojedynków awansowało ośmioro naszych reprezentantów.

Wyniki kwalifikacji:
młodziczki – łuk klasyczny
Natalia Lepa 568 pkt, 1 m-ce po kwalifikacjach
Dominika Ratyńska 547 pkt 2 m-ce
Karolina Hernicka 539 pkt 3 m-ce
Maja Tomczak 517 pkt 6 m-ce

młodzicy – łuk klasyczny:
Jakub Sroka 556 pkt, 2 m-ce
Adrian Szłapak 546 pkt, 3 m-ce
Paweł Korzonek 507 pkt, poza 8-ką
Maciej Sitek 503 pkt, poza 8-ką
Mateusz Synowiec 464 pkt, poza 8-ką

open łuki klasyczne:
Marcin Lesiński 462 pkt, poza 8-ką
Jakub Gębala 460 pkt, poza 8-ką

open łuki bloczkowe:
Mariusz Płuciennik 565 pkt, 4 m-ce
Igor Chudy 552 pkt, 8 m-ce

Pojedynki dostarczyły wielu emocji i trochę wywróciły klasyfikację :). Było to bardzo ciekawe doświadczenie, szczególnie dla młodzików, którzy po raz pierwszy strzelali rundki na zawodach. Pojedynki to świetny sprawdzian psychiki, która w tym sporcie odgrywa ogromną rolę. Wyniki ostateczne:

Młodziczki – łuki klasyczne:
Natalia Lepa – 1 m-ce
Dominika Ratyńska – 2 m-ce
Karolina Hernicka – 4 m-ce
Maja Tomczak – poza 6-ką

Młodzicy – łuki klasyczne:
Jakub Sroka – 1 m-ce
Adrian Szłapak – 5 m-ce

Open – łuki bloczkowe:
Mariusz Płuciennik – 5 m-ce
Igor Chudy – poza 6-ką

Start w Dąbrowie Tarnowskiej, był to dla nas ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które już w połowie marca dla kategorii młodzików i ostatni weekend marca dla kategorii juniora młodszego. Przed nami ostatnie szlify formy, poprawki w sprzęcie, umacnianie psychiki. Trzymajcie kciuki :).

Trenerzy UKS Grot.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)