Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Łuczniczy – UKS Ameoli Świebodzice 2018

Na starcie tegorocznego Turnieju Mikołajkowego w Świebodzicach stanęło 195 zawodników i zawodniczek w kategoriach od dzieci młodszych po seniorów. Wśród startujących, tradycyjnie już, nie mogło zabraknąć przedstawicieli rudzkiego „Grotu”. Nasza reprezentacja liczyła 16 zawodników pod opieką dwóch trenerów: Dariusza Wyciślika i Rafała Lepy. Start wypadł znakomicie, gdyż nasi podopieczni zajęli aż 10 pozycji medalowych! Padło wiele wartościowych wyników, świetnie rokujących na rozpoczynający się właśnie sezon halowy.

Bardzo ciekawie zakończyła się rywalizacja młodziczek, ponieważ dwie nasze zawodniczki: Karolina Hernicka i Natalia Lepa osiągnęły identyczny, najwyższy wynik zawodów 290/300 pkt. Identyczna była również liczba „10”-tek i „9”-tek i o zwycięstwie musiał zdecydować baraż, gdzie obie zawodniczki strzeliły po „10”-tce i wg przepisów baraż powtórzono, ale padły znów dwie „10”-tki 😄. Sędziowie postanowili tym razem zmierzyć odległość strzał od centrum tarczy i tu o zaledwie kilka milimetrów!!! lepsza była Natalia. Obie zawodniczki pokazały swój sportowy pazur – nie poddały się presji i oddały perfekcyjne strzały!

Oto nasi dzisiejsi medaliści:
kat. Apacz dziewczęta:
2 miejsce – Agnieszka Ficek

kat. Orlik dziewczęta:
1 miejsce – Pola Paczyńska
2 miejsce – Karolina Grudzień
3 miejsce – Maja Tomczak

kat. Orlik chłopcy:
1 miejsce – Daniel Kamiński

kat. młodziczki:
1 miejsce – Natalia Lepa
2 miejsce – Karolina Hernicka
3 miejsce – Dominika Ratyńska

kat. młodzicy:
1 miejsce – Jakub Sroka
2 miejsce – Adrian Szłapak

Trenerzy UKS Grot.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)