Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Łuczniczy – UKS Ameoli Świebodzice 2018

Na starcie tegorocznego Turnieju Mikołajkowego w Świebodzicach stanęło 195 zawodników i zawodniczek w kategoriach od dzieci młodszych po seniorów. Wśród startujących, tradycyjnie już, nie mogło zabraknąć przedstawicieli rudzkiego „Grotu”. Nasza reprezentacja liczyła 16 zawodników pod opieką dwóch trenerów: Dariusza Wyciślika i Rafała Lepy. Start wypadł znakomicie, gdyż nasi podopieczni zajęli aż 10 pozycji medalowych! Padło wiele wartościowych wyników, świetnie rokujących na rozpoczynający się właśnie sezon halowy.

Bardzo ciekawie zakończyła się rywalizacja młodziczek, ponieważ dwie nasze zawodniczki: Karolina Hernicka i Natalia Lepa osiągnęły identyczny, najwyższy wynik zawodów 290/300 pkt. Identyczna była również liczba „10”-tek i „9”-tek i o zwycięstwie musiał zdecydować baraż, gdzie obie zawodniczki strzeliły po „10”-tce i wg przepisów baraż powtórzono, ale padły znów dwie „10”-tki 😄. Sędziowie postanowili tym razem zmierzyć odległość strzał od centrum tarczy i tu o zaledwie kilka milimetrów!!! lepsza była Natalia. Obie zawodniczki pokazały swój sportowy pazur – nie poddały się presji i oddały perfekcyjne strzały!

Oto nasi dzisiejsi medaliści:
kat. Apacz dziewczęta:
2 miejsce – Agnieszka Ficek

kat. Orlik dziewczęta:
1 miejsce – Pola Paczyńska
2 miejsce – Karolina Grudzień
3 miejsce – Maja Tomczak

kat. Orlik chłopcy:
1 miejsce – Daniel Kamiński

kat. młodziczki:
1 miejsce – Natalia Lepa
2 miejsce – Karolina Hernicka
3 miejsce – Dominika Ratyńska

kat. młodzicy:
1 miejsce – Jakub Sroka
2 miejsce – Adrian Szłapak

Trenerzy UKS Grot.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)