I Runda Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych (OTK) – Głuchołazy, 21.05.2016 r.

I RUNDA OTK
Areną dwudniowych zawodów łuczniczych były Głuchołazy. W sobotę, 21-go maja przeprowadzono I Rundę cyklu tzw. Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych. Transmisji telewizyjnej ani żadnej innej nie przewidziano, ale za to dla wszystkich startujących kadetów i kadetek turniej ten był pierwszą okazją do uzyskania minimum kwalifikacyjnego do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łucznictwie. Zawody (OTK) zgromadziły na starcie ponad 170 zawodniczek i zawodników, w gronie których obecność zaznaczyła też dość silna liczebnie reprezentacja UKS „GROT” Ruda Śląska. Podczas sobotniego występu nasi reprezentanci uzyskali następujące wyniki:
Kategoria „Juniorki młodsze” (2 rundy na odległości 60m.):
> Justyna Wyciślik: 311 pkt. + 292 pkt. = 603 pkt. – 6 miejsce w zawodach,
> Patrycja Boniek: 290 pkt. + 294 pkt. = 594 pkt. – 9 miejsce w zawodach,
> Dominika Klyszcz: 287 pkt.* + 283 pkt. = 570 pkt.* – 13 miejsce w zawodach,
> Karolina Skawińska: 251 pkt. + 270 pkt. = 521 pkt. – 29 miejsce w zawodach.
Kategoria „Juniorzy młodsi” (2 rundy na odległości 60m.):
> Patryk Szreder: 252 pkt. + 261 pkt. = 513 pkt. – 44 miejsce w zawodach.
Kategoria „OPEN: seniorzy + juniorzy” (2 rundy na odległości 70m.):
> Szymon Porębski: 290 pkt. + 277 pkt. = 567 pkt.* – 19 miejsce w zawodach,
> Mateusz Porębski: 280 pkt. + 280 pkt. = 560 pkt. – 21 miejsce w zawodach,
> Tomasz Nazim: 239 pkt. + 230 pkt. = 469 pkt. – 33 miejsce w zawodach.
Jak widać z powyższych rezultatów, czwórka naszych kadetek zapewniła sobie już raczej swobodny start w finałach OOM. Jedyny junior młodszy reprezentujący aktualnie nasz klub (Patryk) będzie musiał powalczyć o awans do finału OOM w kolejnym turnieju klasyfikacyjnym.

(*) – rekord życiowy

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)